Archiwum / RAY WILSON W POLKOWICACH

RAY WILSON W POLKOWICACH

RAY WILSON W POLKOWICACH

Z okazji 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, 5 czerwca w Auli odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Legendarny wokalista zespołu Genesis – Ray Wilson zaśpiewa dla polkowiczan.

4 czerwca 1989 r. to pamiętna data w historii Polski – właśnie wtedy odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Lada dzień obchodzić będziemy 25. rocznicę tego wydarzenia. Dlatego też Burmistrz Polkowic zaprasza na koncert Raya Wilsona – ostatniego wokalistę kultowej brytyjskiej grupy rockowej. Koncert z serii GENESIS Classic – Ray Wilson & Quintett to największe przeboje Genesis („Follow you follow me”,”Not about Us”, “Jesus he knows me”, “Mama” czy “Carpet Crawlers”) w wersji akustycznej. W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji Szkota, w tym utworów z jego najnowszego solowego albumu „Chasing Rainbows”.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi gwiazdami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Koncert odbędzie się 5 czerwca o godz. 19.00 w Auli Zespołu Szkół w Polkowicach. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 29 maja od godz. 10.00 w kasie Ośrodka Kultury.

ray_plakatmaly

regulamin R. Wilson

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o