Archiwum / Repertuar „Na ziarnku grochu”

Repertuar „Na ziarnku grochu”

Już wkrótce kolejna odsłona Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”.
Tym razem do Polkowic zawita Dziewczynka z zapałkami, wesoły piesek Karmelek a także doktor Bonifacy Trąbka z przyjaciółmi. W ostatnim dniu Festiwalu mamy dla Was niespodziankę…

21 maja, godz. 10.00 i 11.30 – Kino
Dziewczynka z zapałkami, Teatr Lubuski – Zielona Góra

dla dzieci od 5 lat

„Najsmutniejsza baśń świata”, nic bardziej mylnego. Będzie to wędrówka po świecie fantazji, marzeń, ale i piętrach bezradności i braku poczucia bezpieczeństwa, ciepła zazwyczaj kojarzonego z domem. Zachowując ramę opowieści Andersena, realizatorzy wprowadzają do niej dużą dozę humoru, nowe wątki i postaci. Całości towarzyszą multimedialne projekcje, piosenki oraz elementy teatru lalek i teatru formy.

23 maja, godz. 10.00, 11.30 – Kino
Karmelek , Zdrojowy Teatr Animacji – Jelenia Góra

dla dzieci od 4 lat

Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Prosta, napisana wierszem sztuka, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

24 maja, godz. 9.30 i 11.30 – Kino
Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki, Teatr Baj Pomorski – Toruń

dla dzieci od 3 lat

Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie. Zobaczą, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne. Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Przedstawienie oprócz funkcji edukacyjnej, polegającej na przybliżeniu maluchom gabinetów i specjalizacji lekarskich, popularnych narzędzi i sprzętu medycznego, pełni też niebanalną funkcję wychowawczą. Sprawia, że dzieci zaczynają patrzeć na zwierzęta, jak na istoty podobnie jak one odczuwające ból, strach oraz oczekujące pomocy w chorobie.

24 maja, godz. 9.00, 10.30, 12.30 – Centralny Park Zabaw i Wypoczynku
Parkatoniki, Fundacja Ależ Gustawie – Łódź

“Parkatoniki”– jeden aktor – jeden widz, a między nimi teatr. To zupełnie inne spojrzenie na teatr, a szczególnie relację aktor – widz. Parkatoniki w swoim kształcie i konstrukcji przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie, gdzie fotograf stawał pod tkaniną, żeby móc zrobić zdjęcie. Tutaj skrzynka jest odpowiednio większa i służy prezentacji mini spektakli teatralnych, etiud w konwencji teatru lalek zilustrowanych muzyką klasyczną.
Najważniejsza jest bliskość widza z prezentowaną sztuką. Spektakle trwają około 4 minut i w ciągu tych kilku chwil teatr jet tylko dla niego.

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety:

9 zł dziecko,

15 zł osoba dorosła

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o