Archiwum / Repertuar „Na ziarnku grochu”

Repertuar „Na ziarnku grochu”

Serdecznie zapraszamy na VI Festiwal Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”.

24 kwietnia, godz. 9.30 i 11.30, Kino

Mały Ktoś i pogromca potworów – Teatr Lalki i Aktora – Wałbrzych

dla dzieci od 4 lat

Spektakl to niezwykła bajka muzyczna, w której dźwięki, piosenki i sugestywne obrazy przeważają nad warstwą tekstu, a główni bohaterowie pochodzą z dziecięcych rysunków rodem z wyobraźni.

Pewien nieśmiały chłopiec, 5 letni Wiktor, ucieka przed światem do krainy własnej wyobraźni. Jej odzwierciedleniem są rysunki. Nie mając przyjaciół powołuje do życia Małego Ktosia.

Zabawna historia o poszukiwaniu tożsamości i budowaniu poczucia własnej wartości. Reżyserka snuje opowieść drogi. To podróż, w której odkryjesz siebie, pokonasz własne strachy, uwierzysz w swoje możliwości, przekonasz się, że warto pytać by nie błądzić i nigdy nie oceniać po pozorach.

26 kwietnia, godz. 10.00 i 11.30, Kino

Kopciuszek – Lubuski Teatr – Zielona Góra

dla dzieci od 6 lat

wg baśni braci Grimm i Ch. Pierraulta

Jedna z najbardziej popularnych na całym świecie baśni w zupełnie nowej odsłonie. Historię opartą na motywach przekazów Charlesa Perraulta i braci Grimm, urozmaicono o kilka wątków fantastycznych. Pojawi się zatem dużo magii – pełen tajemnic świat wiedźm i czarownic…

Spektakl kryje w sobie dreszczyk emocji i zawiera elementy „kontrolowanego” strachu. Wszystko przedstawiane jest jednak w lekki i zabawny sposób, a całości towarzyszą multimedialne projekcje będące dodatkowym atutem. To połączenie teatru lalek oraz teatru formy.

Kopciuszek porusza ważne i bliskie dzieciom tematy, takie jak poczucie niesprawiedliwości, odrzucenie, samotność, rywalizacja pomiędzy rodzeństwem.

Chłopcy, nie dajcie się zwieść! To opowieść nie tylko dla dziewczyn. Znajdziecie tu także coś dla siebie. Książę Arian jest bowiem wytrawnym wojownikiem.

28 kwietnia, godz. 10.00 i 11.30, Kino

Czarownice w bibliotece – Zdrojowy Teatr Animacji – Jelenia Góra

dla dzieci od 3 lat

Przedstawienie nie siląc się na nachalne morały bawi i uczy dzieci. U dorosłych zaś niejednokrotnie dwuznaczny humor Gripariego z pewnością wywoła szczery uśmiech.

Ostatnio w bibliotece coraz częściej mają miejsce zagadkowe zajścia: a to ktoś zgasi czytelnikom światło, a to znów odłoży lekturę nie na swoje miejsce; czasem ktoś zagnie róg książki, poplami ją, a nawet celowo popisze flamastrem albo wyrwie kartkę!

Plaga w bibliotekach dość powszechna. Tylko że w tym wypadku za tajemnicze zjawiska odpowiedzialne są nie mole książkowe, ale… czarownice! Zalęgły się na kartkach książek i gdy nikt nie patrzy wychodzą spomiędzy okładek, psocąc na potęgę! Bibliotekarze są bezradni… na szczęście Pan Piotr – pisarz i stróż porządku – nie ustępuje w walce…

Ale, ale – nie zdradzimy wszystkiego! Więcej dowiecie się podczas spektaklu.

Bilety:

9 zł dziecko,

15 zł osoba dorosła

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o