Archiwum / Sarenki

Sarenki

Sarenki

13 marca, godz.18.00, Aula
Teatr Ludowy – Kraków

Tomas Svoboda
Tłumaczenie: Katarzyna Wrzosek
Reżyseria, scenografia: Tomas Svoboda
Obsada: Paweł Kumięga, Tadeusz Łomnicki, Piotr Franasowicz, Ryszard Starosta/ Karol Polak, Patrycja Durska/Katarzyna Galica (gościnnie), Martyna Krzysztofik (gościnnie), Dominika Markuszewska (gościnnie)/Gabriela Oberbek, Martyna Malcharek (gościnnie)

Któż z nas nie lubi czeskich komedii. Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas – czasem niemal mimowolną – wesołość. Wesoły wieczór spędzimy w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa, nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy oraz czterech niezwykłych Sarenek. Mogą one spełnić jedno i jak to w bajkach bywa – pierwsze wypowiedziane – życzenie każdego z tych pechowców. Czym grozi takie spełnianie życzeń, przekonajcie się Państwo sami.

Spektakl jest bardzo zabawny, kolorowy. Łączy się w nim zarówno groteska jak i absurd. „Wszystko zdarzyć się może” – staje się niejako mottem sztuki, w której ostatecznie rozbitą kanwę moralności. Kwestią do refleksji pozostaje myśl: ostrożnie z życzeniami. Gdyż bezmyślne podążanie za Sarenkami może z nas zrobić… jelenia.

fragm. „Sarenki i jelenie”, Maria Anna Piękoś, Dziennik Teatralny Kraków

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o