Archiwum / „SIĘ KOCHAMY”, 28 lutego, godz. 16.30 i 19.00 – Aula

„SIĘ KOCHAMY”, 28 lutego, godz. 16.30 i 19.00 – Aula

28 lutego, godz. 16.30 i 19.00 – Aula

Murray Schisgal
SIĘ KOCHAMY
Ale!TEATR – Warszawa

tłumaczenie: Adam Taran
re–żyseria: Dariusz Taraszkiewicz
muzyka: Robert Rykiel
obsada: Edyta Olszówka, Lesław Żurek, Rafał Cieszyński
bilety: 45 zł, 50 zł 

Klasyczny miłosny trójkąt. Dwóch mężczyzn rywalizujących o uczucia jednej kobiety. Coż może z tego wyniknąć? Znakomita farsa, ze zwariowaną intrygą, zaskakującymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, dowcipnymi dialogami

Harry i Milt – dawni przyjaciele ze szkoły – przypadkowo wpadają na siebie pewnej nocy. Pozornie dzieli ich wszystko, ale tak naprawdę mają ze soba więcej wspólnego niz początkowo sądzili. Ich losy połączy jedna kobieta i pewien most… Sztuka amerykańskiego autora, jednego ze scenarzystów legendarnego filmu „Tootsie” Sydney’a Pollacka, to doskonała farsa o przewrotności ludzkiej natury i historii, która tak bardzo lubi się powtarzać.

Reżyser o spektaklu:
„Się Kochamy” to przepiękna, a zarazem niezwykle mądra i dowcipna baśń dla dorosłych o ogromnym pragnieniu miłości. Pomimo tego, że tekst powstał prawie 50 lat temu, to zarówno teraz, jak i za kolejne 50 lat, będzie można w nim odnaleźć głęboko ukrytą prawdę o potrzebie bliskości drugiego człowieka. Dla mnie, jako reżysera, kolejna inscenizacja tej sztuki, jest próbą zmierzenia się z kilkudziesięcioma wcześniejszymi realizacjami tego dramatu. Legendarny tekst, wybitny autor – ogromne wyzwanie!

Edyta Olszówka aktorka teatralna i filmowa, absolwentka łódzkiej PWSFTViT, związana z Teatrem Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie. Na scenie debiutowała w 1993 r. Od tego czasu wykreowała wiele doskonałych rol teatralnych i filmowych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: Helen z “Kaleki z Inishman” (I nagroda aktorska na XXXIX Kaliskich Spotkaniach Teatralnych), rola w filmie „Elvis i Marilyn”doceniona przez Jury Festival du Film D’Aventures Valenciennes we Francji. Za kreację w filmie „Półserio” otrzymała pozaregulaminową nagrodę Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zagrała w wielu serialach i filmach, m.in. „Dom”, Samo Życie”, „Ciało”, „Lejdis, „Śluby panieńskie”, „Prosta historia o miłości”, „Przepis na życie”.

Lesław Żurek aktor teatralny i filmowy, absolwent krakowskiej PWST, uznawany za jednego z najzdolniejszych i najbardziej obiecujących polskich aktorów młodego pokolenia. Przez dwa lata związany był z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, obecnie gościnnie występuje w Teatrze Bajka i Teatrze Kamienica w Warszawie. Szczególny rozgłos przyniosła mu pierwszoplanowa rola w nagrodzonej Złotymi Lwami „Małej Moskwie” i występ u Kena Loacha w filmie „Polak potrzebny od zaraz”. Już na początku swojej kariery otrzymał wyróżnienie za rolę Merkucja w „Romeo i Julii” na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Na swoim koncie ma wiele znakomitych kreacji w serialach i filmach („Londyńczycy”, „Oda do radości”, „Mniejsze zło”, „Hel”, „Randka w ciemno”, „Przepis na życie”, „Los numeros”, „Przyjaciółki”).

Rafał Cieszyński aktor teatralny i filmowy, absolwent łódzkiej PWSFTViT. Aktorstwo studiował także w słynnym studio Lee Strasberga w Los Angeles. Na scenie zadebiutował w 2000 r. w Teatrze Zwierciadło w Łodzi. Związany był z warszawskimi teatrami: Studio i Komedia. Znany z takich filmów i seriali jak: „Ogniem i mieczem”, „Lejdis”, „Nie kłam, kochanie”, „1920. Bitwa warszawska”, „Pierwsza miłość”, „Oficer”, „Ojciec Mateusz”, „Hotel 52”, „Na Wspólnej”, „Ja to mam szczęście”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o