Archiwum / SOLIDARNIE KU WOLNOŚCI

SOLIDARNIE KU WOLNOŚCI

walesaW dniach 4-30 czerwca w pasażu przy ul. kard. Bolesława Kominka prezentowana będzie wystawa „Solidarnie ku wolności”. Została ona przygotowana w związku z obchodami 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów.

Wybory czerwcowe to przełomowy moment w historii powojennej Polski, to początek nowego etapu na drodze rozwoju naszego kraju. Droga przemian politycznych, które doprowadziły do pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych była jednak długa i burzliwa. Najważniejsze wydarzenia z tego okresu, tj. z lat 1980-1989 zostały ukazane w formie wystawy „Solidarnie ku wolności” prezentowanej w dniach 4-30 czerwca 2014 r. w Polkowicach.

Na ekspozycję składają się w większości czarno-białe fotografie z czasu pierwszej dekady Solidarności. Zdjęcia pokazują prawdziwą pokojową rewolucję, której dokonano dzięki poczuciu wspólnoty i spontanicznym reakcjom międzyludzkim. Ideą wystawy jest przedstawienie różnych wymiarów solidarności od najprostszych gestów po masowe zachowania i działania. To forma artystycznego zapisu przemian politycznych, prowadzących do obalenia komunizmu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności.

Wystawa prezentowana będzie w Polkowicach do 30 czerwca. Więcej informacji na stronie pca.pl oraz pod nr tel. 76 746 88 18.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o