Archiwum / Spacer po Budapeszcie – WYSTAWA

Spacer po Budapeszcie – WYSTAWA

2-9 listopada, „Galeria Rynek 26” w godzinach 10:00-20:00

9-17 listopada, Aqua Hotel

 

Budapeszt to z całą pewnością najbardziej urokliwe, a jednocześnie największe i najciekawsze węgierskie miasto. Stolica Węgier jest jedną z najważniejszych metropolii Europy Środkowej, stanowiącą centrum turystyczne i uzdrowiskowe, a ponadto ważny ośrodek kulturalny i naukowy.

Formalnie stworzony został z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym.

Budapeszt zachwyca mnóstwem zabytkowych budowli – miłośnicy architektury znajdą tutaj zabytki zarówno z czasów starożytności, średniowiecza, okupacji tureckiej, jak i złotego wieku Węgier. Niemal na każdym kroku napotkać można urokliwe skwery, parki i place, nieszablonowe muzea, piękne mosty, klimatyczne kawiarnie i restauracje z lokalną kuchnią. Można tu przejechać się kolejką wąskotorową obsługiwaną niemal w całości przez dzieci czy przejść się po okazałych podziemiach znajdujących się pod Wzgórzem Zamkowym.

Spacer gwarnymi ulicami przez Most Łańcuchowy do Zamku Królewskiego i wzdłuż Dunaju w stronę Parlamentu, zwanego Orszaghaz to czysta przyjemność, którą polecamy każdemu… Chociażby za sprawą wystawy prezentowanej w Polkowicach w ramach festiwalu.

Wystawa odbywa się w ramach festiwalu W Kręgu Cultur. XI Miedziowe Spotkania z… Kulturą Węgierską. Autorem prezentowanych zdjęć jest Andrzej Wierdak.

http://miedziowespotkania.pl/

7

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o