Archiwum / SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM – MARIAN ŁYSAKOWSKI

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM – MARIAN ŁYSAKOWSKI

marian_lysakowski_01PODRÓŻE I DZWONKI ŚWIATA

20 lutego o godz. 18.00 w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Podróże z pasją”.

Gościem wieczoru będzie Marian Łysakowski – niezwykły podróżnik i człowiek o wielu pasjach. Jest pilotem wycieczek oraz przewodnikiem turystycznym, był wykładowcą Instytutu Turystyki i Rekreacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie. Miłośnik muzyki oraz autor wielu limeryków i entuzjasta turystyki rowerowej może poszczycić się również fascynującą kolekcją dzwonków i janczarów, których posiada ponad 700. Zebrał je podczas swoich licznych podróży na sześciu kontynentach, po 63 krajach świata oraz 80 miastach Polski. W 2011 roku redakcja Teleekspresu wpisała go do „Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych”.

Podczas piątkowego spotkania pt. „Podróże i dzwonki świata” opowie o wyprawach m.in. do Indii, Iranu, Afganistanu, Turcji, Malty Norwegii, Danii, Rosji czy Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać dźwięk mis tybetańskich oraz zobaczyć kilka dzwonków z kolekcji podróżnika.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (ul. Dąbrowskiego 1) oraz Galerii „Rynek 26”.

fot. Sebastian Rzepiel

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o