fbpx
Szkło artystyczne

Szkło artystyczne

Warsztaty w pracowni szkła artystycznego skierowane są do wszystkich osób (od 12 lat) poszukujących swojego nowego hobby, ale również i do tych którzy już posiadają wiedzę oraz doświadczenie w pracy ze szkłem.
Pracownia szkła artystycznego od wielu lat realizuje bogaty program, który obejmuje cały wachlarz zagadnień związanych z witrażem (tiffany’ego) i niezbędną wiedzę do powstania pracy fusingowej, dzięki czemu nawet początkujący i osoby z małym doświadczeniem będą mogły uzyskać imponujące rezultaty oraz stworzyć naprawdę interesującą pracę.
Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy nauczą się technik, projektowania, obróbki i cięcia szkła, lutowania, łączenia koloru i faktury oraz poznają zagadnienia związane z historią szkła – fusingu i witrażownictwa. Wykonają wg własnego projektu: lampę, paterę, zawieszkę dekoracyjną do okna, zegar, świecznik, biżuterię i wiele innych przedmiotów sztuki użytkowej. Wspaniała gama barw szkła witrażowego i fusingowego sprawi, że świat koloru stanie się bliższy a czas spędzony w pracowni inspirujący i twórczy.