Sklep / Teatr w mieście bez teatru, czyli historia Polkowickich Dni Teatru.

Teatr w mieście bez teatru, czyli historia Polkowickich Dni Teatru.

Pierwsza publikacja powstała z okazji jubileuszu 10 – lecia Polkowickich Dni Teatru. Bogato ilustrowana książka przywołuje wspomnienia ze spektakli teatralnych, które odbyły się ramach PDT.

pod.red. Andrzeja Bucka
wydawca: Polkowickie Centrum Animacji,
oprawa: twarda
rok wydania: Polkowice, 2008

Fragment

Na sukces Polkowickich Dni Teatru, w mieście bez Teatru, wpłynęło wiele czynników: sprzyjający klimat, pasja, nieustępliwość w dążeniu do celu, chęć pokonywania niewyobrażalnych trudności i wiele, wiele innych. Jednak najważniejszy byli i są ludzie. Ludzie czyli publiczność(…), ale również ludzie współtworzący ze mną to wydarzenie. Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji Andrzej Wierdak

„Słyszałem od kolegów aktorów, że w Polkowicach organizują fantastyczne spotkania z teatrem. Podobno występując raz przed publicznością, chce się tu ponownie przyjechać”. Jan Peszek

„To jest coś niezwykłego, że w takim mieście jak Polkowice od kilku lat organizowane są takie imprezy jak Dni Teatru. Niezwykłe w mieszkańcach tego miasta jest to, że chcą oni zrobić coś dla siebie. Tutaj czuje się wielkie zamiłowanie do teatru. Atmosfera jest podniosła, niezwykła, publiczność wspaniała. To naprawdę cudownie, że są jeszcze w Polsce takie miejsca. Moim zdaniem atmosfera w Polkowicach jest dużo bardziej gorąca niż w ośrodkach o uznanej tradycji teatralnej. To na pewno coś niezwykłego”.
Anna Seniuk

„Słyszałem od kolegów aktorów, że w Polkowicach organizują fantastyczne spotkania z teatrem. Podobno występując raz przed tutejszą publicznością, chce się tu ponownie przyjechać(…). Nie żałuję, że odwiedziłem Polkowice, bo to jest urocze miasteczko, z piękną Starówką. Cieszę się, że mogłem wystąpić przed tutejszą publicznością”.
Wojciech Pszoniak

cena: 30 zł

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o