Sklep / Teatr w mieście bez teatru, czyli historia XI edycji Polkowickich Dni Teatru.

Teatr w mieście bez teatru, czyli historia XI edycji Polkowickich Dni Teatru.

Książka „biała” powstała z okazji kolejnej – XI edycji Polkowickich Dni Teatru. Gratka dla wszystkich miłośników teatru. Zbiór wywiadów z aktorami ilustrowanych zdjęciami z przedsawień i nie tylko.

pod.red. Andrzeja Wierdaka
wydawca: Polkowickie Centrum Animacji
oprawa: twarda
rok wydania: Polkowice, 2010

Fragment
„W niewielkim mieście – w którym nie działają profesjonalne sceny – przez kilka miesięcy w roku odbywa się przegląd najciekawszych wydarzeń teatralnych sezonu. Do miasta przyjeżdżają wybitni twórcy polskiego teatru, przywożą swoje spektakle i rozmawiają o sztuce. Z niesłabnącym zainteresowaniem przygląda się temu miejscowa publiczność, która przeczy wszelkim stereotypom na temat malejącego zainteresowania teatrem (…)”.
Jacek Wachowski „Przygotowania do realizacji kolejnej edycji Polkowickich Dni Teatru trwają cały rok. Jeszcze w czasie trwania Dni Teatru już rozglądam się za spektaklami, które ze względu na swą wyjątkowość, treść, formę oraz wielkość – tu mam na myśli nasze możliwości sceniczne, możliwe są do prezentacji w naszych warunkach”.
Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji Andrzej Wierdak „W dzisiejszych skomercjalizowanych czasach rzadkością są pasjonaci, którzy potrafią poświęcić swój czas, talent i energię dla realizacji zamierzeń niekoniecznie mających materialny wymiar (…) I oto w Polkowicach, mieście, którego wielu Polaków szuka błądząc po mapie, zebrali się ludzie, którzy realizują festiwal teatralny z prawdziwego zdarzenia, którzy znaleźli sposób, by ściągnąć do siebie nawet tych, wydawałoby się niedostępnych, namówić ich do spotkania z polkowicką publicznością”.
Jan Englert

cena: 30 zł

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o