Archiwum / Węgierskie wystawy fotograficzne

Węgierskie wystawy fotograficzne

 

Wstęp wolny!

W dniach od 5 do 21 grudnia (poniedziałek-piątek) w godzinach 10:00-18:00 w Ośrodku Kultury prezentowane są wszystkie wystawy fotograficzne Festiwalu „W Kręgu Cultur. XI Miedziowe Spotkania z… Kulturą Węgierską”.

Spacer po Budapeszcie

Budapeszt to z całą pewnością najbardziej urokliwe, a jednocześnie największe i najciekawsze węgierskie miasto. Stolica Węgier jest jedną z najważniejszych metropolii Europy Środkowej, stanowiącą centrum turystyczne i uzdrowiskowe, a ponadto ważny ośrodek kulturalny i naukowy. Miasto zachwyca mnóstwem zabytkowych budowli, na każdym kroku napotkać można urokliwe skwery, parki i place, nieszablonowe muzea, piękne mosty, klimatyczne kawiarnie i restauracje z lokalną kuchnią.

Witalne Węgry

Węgry to kraj, któremu natura nie poskąpiła źródeł mineralnych i termalnych, a tradycja wykorzystywania ich do celów leczniczych sięga tu aż 2000 lat. Kraj słynie ze wspaniałych basenów termalnych i kąpielisk, które ściągają nie tylko tłumy wielbicieli gorącej wody, ale też… pięknej architektury.

Okolice Balatonu, jak i całe Węgry, to krainy winem płynące. Tutaj to nie alkohol, a kultura. Współcześnie na Węgrzech istnieją 22 regiony winiarskie. 

Magyarország – Węgry po węgiersku

Kraj Bratanków zachwyca pod wieloma względami. Można tu znaleźć setki, jeśli nie tysiące niesamowitych miejsc godnych podziwu. Jednym z nich jest Szentendre, miasteczko położone zaledwie 20 km od granic Budapesztu. Ta architektoniczna i krajobrazowa perełka przypomina nasz Kazimierz nad Wisłą. Obowiązkowym punktem na węgierskiej mapie jest również Eger – ukochany przez mecenasów kultury i biskupów, dumny ze swej przeszłości, czy Tihany – mała miejscowość w kolorze lawendy. To dopiero początek węgierskich atrakcji…Co jeszcze warto zobaczyć? Wystawa fotografii z pewnością zachęci o odwiedzenia Kraju Madziarów i obejrzenia tych urokliwych miejsc na żywo.

Dobry wieczór w Budapeszcie

Piękny za dnia Budapeszt, nocą wygląda jeszcze efektowniej i wspaniale. Oświetlone mosty i zabytki tworzą niesamowity, bajeczny nastrój. Miasto wieczorami tętni życiem i zapewnia wiele atrakcji. Najcudowniejszą z nich jest rejs po Dunaju. To właśnie podczas jednego z takich rejsów zrobione zostały zdjęcia prezentowane w ramach wystawy. 

Serdecznie zapraszamy!

Galeria Na Piętrze (Ośrodek Kultury, ul Skalników 4)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o