Archiwum / WIECZÓR MUZYKI NIE CAŁKIEM KLASYCZNEJ

WIECZÓR MUZYKI NIE CAŁKIEM KLASYCZNEJ

WIECZÓR MUZYKI NIE CAŁKIEM KLASYCZNEJ

Wystąpią:  Contratiempo i Trio Taklamakan

Energetyczne czardasze, elegancki walc, zmysłowe i pełne emocji flamenco. Taki będzie ten wieczór! Zapraszamy w muzyczną podróż przez Węgry i Austrię do gorącej Hiszpanii.

 

CONTRATIEMPO – zespół powstał w 2003 r. z inicjatywy Filipa Swinarskiego i Jarosława Czajczyńskiego, którzy początkowo działali jako duet gitarowy. Rok później dołączyła do nich Marta Czapla. Z zespołem wystąpi tancerka flamenco: Małgorzata Wołończyk. Grupa wykonuje utwory flamenco, znanych wykonawców tego gatunku oraz własne kompozycje.

TRIO TAKLAMAKAN – zespół założony w 1998 r. przez trzech absolwentów Akademii Muzycznej w Poznaniu: Jana Romanowskiego (skrzypce), Andrzeja „A3” Trzeciaka (wiolonczela) i Michała Karasiewicza (fortepian). Rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki nazywają „folkowym nurtem muzyki klasycznej”. Najbardziej interesują ich utwory, które powstały w wyniku przenikania się muzyki poważnej z taneczną. Do największych fascynacji zespołu należą ogniste czardasze, tance bałkańskie o skomplikowanych, „połamanych” rytmach i muzyka Astora Piazzolli. Podczas koncertu w Polkowicach trio zaprezentuje program „Tańce nieoczywiste”, na który złożą się tanga, walce, muzyka klezmerska i czardasze, w kipiącym pozytywną energią, wirtuozowskim wykonaniu.

4 SIERPNIA, GODZ. 18.00,  KINO (DĄBROWSKIEGO 1)

WSTĘP: 1 zł

REGULAMIN IMPREZY ,,LATO W MIEŚCIE” (word) (pdf)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o