Archiwum / WIECZÓR ZE SZKOCKĄ…

WIECZÓR ZE SZKOCKĄ…

wawrzyniakZapraszamy już 9 października o godz. 18.00 do Aqua Hotelu. Uczestnicy wieczoru będą mieli okazję posłuchać na żywo szkockich dud w tradycyjnych melodiach celtyckich oraz skosztować trzech rodzajów whisky: 10-, 12- i 15-letniej. Urozmaiceniem wieczoru będą ciekawostki opowiadane przez Przemysława Wawrzyniaka oraz prezentacja multimedialna przybliżająca wiedzę na temat szkockiego trunku, która zaciekawi nie tylko koneserów. Warto uważnie słuchać, ponieważ w programie znajdzie się również konkurs z nagrodami.

Przemysław Wawrzyniak – muzyk grający na szkockich dudach, od wielu lat zafascynowany muzyką celtycką, którą wykonuje we współczesnych aranżacjach. Podczas koncertów występuje w tradycyjnym szkockim stroju, dzięki czemu stają się one atrakcyjne również pod względem wizualnym. Podczas swych podróży do Szkocji odkrył i docenił piękno kultury celtyckiej oraz magię whisky – niezwykle szlachetnego szkockiego trunku, który cieszy się ogromną sławą na całym świecie, przez co stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego kraju. Przemysław Wawrzyniak dzieli się tą pasją podczas swych autorskich spotkań szkockich.

Bilety i karnety do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kinie (ul. Dąbrowskiego 1) oraz Galerii „Rynek 26” w Polkowicach.  Szczegółowe informacje i rezerwacja biletów pod numerem: 76 746 88 14

Wydarzenie jest organizowane w ramach Festiwalu „W Kręgu Cultur. IX Miedziowe Spotkania z… Kulturą Szkocką.
Więcej informacji o Festiwalu: tutaj

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o