Archiwum / „Wiosenne szlagiery stare i nowe”

„Wiosenne szlagiery stare i nowe”

Polkowice to kolebka talentów, o czym przekonaliśmy się podczas niezwykłego koncertu, który odbył się 2 kwietnia w Kinie. Młodsi i starsi muzycy wspólnie połączyli siły i wraz z sopranistką Idą Tamarą Zagórską zabrali słuchaczy w sentymentalną podróż po największych wiosennych przebojach.

W tym samym dniu na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego przed koncertem odbył się krótka prelekcja psycholog dziecięcej Małgorzaty Chrzan na temat tej choroby. Podczas swojego wystąpienia Pani Chrzan podkreśliła, że osób chorych na autyzm wciąż przybywa, a edukacja społeczeństwa w tym zakresie niestety pozostaje na bardzo niskim poziomie.

Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali opaski świecące na niebiesko. Akcent ten pięknie wpasował się w wieczorne oświetlenie budynków Ratusza oraz Starostwa Powiatowego na kolor niebieski, nieoficjalnie przypisywany autyzmowi.

Sopranistka Ida Tamara Zagórska, która posiada jeden z najrzadziej spotykanych głosów – sopran lirico-spinto – wielokrotnie tego wieczoru zachwyciła nim słuchaczy, wykonując chociażby czardasz Ilony z operetki „Cygańska miłość” Franza Lehara. Na fortepianie grał Michał Styszyński, a na gitarze akompaniował również Przemysław Szczotko, kierownik sekcji wokalnej PCA, która również wystąpiła przed polkowicką publicznością.

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi za zaproszenie, za zaufanie. Powiem szczerze, że czułam to ciepło, wręcz miłość i tą otwartość – tak mówiła po koncercie Ida Tamara Zagórska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o