Archiwum / WISZĄCE OGRODY JUŻ SIĘ PRZEŻYŁY, KATARZYNA GRONIEC, 3 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 19.00 – Kino

WISZĄCE OGRODY JUŻ SIĘ PRZEŻYŁY, KATARZYNA GRONIEC, 3 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 19.00 – Kino


„Wiszące ogrody” to hipnotyzująca opowieść o tym, jak piękne i bolesne zarazem może być ludzkie życie – radosne, wulgarne, wyzywające, niewinne, pełne namiętności i nadziei. Spektakl muzyczny w wykonaniu Katarzyny Groniec oparty jest na piosenkach P. Conte, B. Brechta, K. Weilla czy E. Costello i stanowi podsumowanie kilkunastu ostatnich lat pracy artystki. To kolaż poruszających, pełnych energii i emocji piosenek w wirtuozerskim wykonaniu.

Katarzyna Groniec- piosenkarka i aktorka, laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. Zadebiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym. W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy. Została uhonorowana ogólnopolską nagrodą-statuetką Prometeusza w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej. W kwietniu 2008 roku otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego. Publiczność kocha ją, bo nikt nie potrafi tak wzruszać, zastanawiać i zachwycać.

Kapitalna różnorodność muzyczna programu (…) Rewelacyjne przejścia od jazzującej liryki po ostre kawałki rockowe, nieomal punkowe. Skromnie usadowionej na krześle, bosej i filuternie rozbrykanej artystce, towarzyszył świetny kwartet muzyczny (…). Przepyszna była aktorska etiuda, czyli rozmowa z wyimaginowaną… myszą (…)  Jak się wydaje, nieprzypadkowo program (jak i jego finałowy numer) nazwano „Wiszące ogrody już się przeżyły”. (…)

Grzegorz Żurawiński, Legnicka Gazeta Teatralna

Łukasz Damrych – fortepian,wurlitzer
Robert Szydło – bas
Bartek Miarka – gitary
Łukasz Sobolak – perkusja

3 października, godz. 19.00 – Kino
bilety: 30 zł, 35 zł, 45 zł

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o