Archiwum / WYSTAWA EDWARDA GRZEGORZA FUNKE „PORTRET ZE ŚWIATA”

WYSTAWA EDWARDA GRZEGORZA FUNKE „PORTRET ZE ŚWIATA”

Od 24 kwietnia do 30 maja w Galerii „Rynek 26” oglądać można piękne fotografie zrobione w 17 krajach, na 6 kontynentach. Wystawa, której autorem jest Edward Grzegorz Funke, nosi tytuł „Portret ze świata”.

Wystawa, którą w kwietniu i maju można oglądać w Polkowicach jest wynikiem wielu podróży, po prawie wszystkich kontynentach. Składa się na nią 60 dużych fotografii, wybranych spośród kilku tysięcy zdjęć, tak aby prezentowały różnorodność etniczną i kulturową mieszkańców naszej Planety. Są to indywidualne i zbiorowe portrety ludzi, nie zawsze pięknych, ale zawsze prawdziwych.

Przy okazji zwiedzania zapraszamy również na pyszną kawę w otoczeniu pięknych fotografii z przeróżnych zakątków świata.

*Edward Grzegorz Funke to doktor nauk technicznych i miłośnik podróży, który fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Jak sam mówi – nie fotografuje, żeby żyć, ale żyje, żeby fotografować. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i właścicielem Bałtyckiej Szkoły Fotografii. Jego prace cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a liczne wystawy organizowane były w galeriach, muzeach a nawet w areszcie śledczym Od kilku lat, wraz z małżonką Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny Portret ze Świata i pod tą nazwą prowadzą też Autorską Galerię Fotografii.

Wystawę podziwiać można w Galerii „Rynek 26”, od wtorku do niedzieli. Więcej informacji pod nr tel. 76 846 40 81 oraz na stronie pca.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o