Archiwum / WYSTAWA MALARSTWA ANDRZEJA ORZECHOWSKIEGO

WYSTAWA MALARSTWA ANDRZEJA ORZECHOWSKIEGO

plansza_orzechowskiAndrzej Orzechowski jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Jego zainteresowanie teatrem i aktorstwem rozpoczęło się już w szkole średniej. Pierwszymi nauczycielami w tej dziedzinie byli aktorzy Jan Peszek i Wojtek Malec, z którymi pan Andrzej współpracował trzy lata. Zwieńczeniem ich wspólnej pracy było wystawienie kilku widowisk teatralnych. W okresie studiów Orzechowski organizował eksperymentalne spektakle słowno-muzyczne, których był nie tylko reżyserem, ale również scenografem. Prezentacje przedstawień odbywały się w ramach tzw. Ligach Instytutów.
Malarstwem pan Andrzej pasjonuje się od 5 lat. Najchętniej maluje z natury. Swoje obrazy wzbogaca ciekawą fakturą, uzyskując ją dzięki szpachli i wyciskaniu farby z tuby bezpośrednio na płótno lub tekturę. Tworzy również pastelowe szkice, które w przyszłości wykorzystuje jako tematy nowych obrazów malowanych inną techniką.
Jego zainteresowania to :
Teatr – spektakle oparte na literaturze z XIX i XX wieku,
Malarstwo – impresjonizm, surrealizm i kubizm,
Muzyka – jazz klasyczny i nowoczesny, muzyka progresywna np. zespołu Pink Floyd,
Proza i poezja – ulubieni autorzy: Sławomir Mrożek, Wisława Szymborska, Paulo Coelho, Antoni Czechow, Fiodor Dostojewski,
Sport – podróże rowerowe, narty
Zamiłowania malarza mają istotny wpływ na tworzenie przestrzeni kompozycyjnej jego obrazów, dobór kolorów i wybór tematów. Malarstwo to dla niego uwolnienie myśli, to część jego świata zapisana kolorem, fakturą i ekspresją.

Na wystawę zapraszamy już od 22 grudnia 2014 r. do Galerii „Na Piętrze” w Ośrodku Kultury (ul. Skalników 4).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o