Archiwum / WYSTAWY Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

WYSTAWY Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

„Błogosławiony Jan Paweł II. Droga do świętości” – Rynek Polkowice
Wystawa plenerowa zdjęć autorstwa Adama Bujaka ukazuje przełomowe momenty pontyfikatu Jana Pawła II, a także dokumentuje uroczystości pogrzebowe oraz beatyfikację Ojca Świętego. Fotografie zostały opatrzone cytatami z encyklik, papieskich przemówień i homilii.

wystawajp2

Jan Paweł II i sport” – Galeria „Rynek 26”
Papież był wielkim miłośnikiem sportu. Miał swoje ulubione kluby, którym kibicował (np. Cracovii), ale również sam chętnie aktywnie spędzał czas. Wystawa w Galerii to zbiór zdjęć, które ukazują jego związki z tą dziedziną życia na wielu płaszczyznach.

rynek26plansza

„Bierzmowanie Polski 1979 – Pierwsza pielgrzymka do Polski – Sala Brązowa, Ośrodek Kultury
Wystawę zdjęć z pierwszej pielgrzymki Papieża do Ojczyzny. Wzruszające fotografie dokumentują pierwszy pobyt Ojca Świętego w kraju. Ekspozycja została wzbogacona o fragmenty przemówień papieskich, świadectwa przedstawicieli życia publicznego, a także niepublikowane dotąd dokumenty IPN-u.

brazowa

„Brat naszego Boga – rękopisy literackie ks. Karola Wojtyły” – Galeria „Na piętrze”, Ośrodek Kultury
Na przepiękną, refleksyjną wystawę składa się 40 plansz. Przedstawiają one nieprezentowany dotąd brulion dramatu „Brat naszego Boga”, rękopisy,a także fotografie z czasów, gdy Karol Wojtyła był kapłanem i biskupem diecezji krakowskiej.

Wszystkie wystawy zostały użyczone z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o