Archiwum / ZABIJANIE GOMUŁKI

ZABIJANIE GOMUŁKI

Sceniczna adaptacja Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba, po raz pierwszy została zrealizowana w 2007 roku w Zielonej Górze. Premiera w legnickim teatrze odbyła się 3 listopada 2013 r. i według opinii krytyków jest najlepszym teatralnym ucieleśnieniem prozy Jerzego Pilcha.
Józef Trąba, pijak-filozof, postanawia przed śmiercią uwolnić świat od jakiegoś tyrana. A że Hitler i Stalin są już mocno „passe”, a na kuszącą wycieczkę do Azji w celu zabicia ciągle żywego Mao Tse Tunga nie pozwalają mu fundusze, za swój cel obiera Władysława Gomułkę. Absurdalny pomysł analizuje podczas modlitewno-alkoholowych biesiad cała lokalna ewangelicka wspólnota. Humor przeplata się tu z nostalgią, a ironia z mitologizacją dorastania. Za sprawą jedynej w swoim rodzaju pilchowskiej polszczyzny i wyobraźni widzowie przeniosą się do lat 60. ubiegłego stulecia.

Przedstawienie „Zabijanie Gomułki” Teatru im. H. Modrzejewskiej z Legnicy prezentowane będzie w ramach XVI Obliczy Teatru 26 marca o godz. 20.00 w Auli Forum (ul. Skalników 6).
Więcej informacji: www.dniteatru.pl 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o