Archiwum / Zadyszki Bluesowe
kasprowicz&marinczenko_pca
kasprowicz&marinczenko_pca

Zadyszki Bluesowe

Kasprowicz&Marinczenko oraz Midnight Blues

12 grudnia, godz. 18.00 – Kino

Fanów standardów bluesowych zapraszamy na spędzenie grudniowego wieczoru w polkowickim kinie. 12 grudnia odbędą się dwa koncerty: duetu Kasprowicz&Marinczenko oraz zespołu Midnight Blues w ramach „Zadyszek Bluesowych”.

KASPROWICZ&MARINCZENKO

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego czy wspólnych koncertów z Mirosławem Baką. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu „Wołodia pod Szczelińcem”, poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego oraz wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni”.

Wyjątkowy duet

Specyficzna, męska, chropowata barwa głosowa Janusza Kasprowicza wprowadza słuchaczy w inne, odmienne od serwowanych przez większość stacji radiowych, klimaty muzyczne. Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium (akordeon, buzuki, gitara basowa, mandolina i gitary, zmienianie przez wykonawców podczas koncertu) niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty.

Program wieczoru

W programie usłyszymy utwory Włodzimierza Wysockiego, Toma Waitsa oraz Tiger Lillies. Koncert wzbogacony jest również o piosenki autorskie, napisane przez Janusza Kasprowicza do własnych tekstów oraz do wierszy Czesława Miłosza i Andrzeja Bursy.

MIDNIGHT BLUES

Formacja została założona w grudniu 2007 r. przez muzyków, wywodzących się z Lubina. Ich muzyczny gust trafia w szerokie spektrum bluesa. Większość członków zespołu wróciła do grania po wielu latach nieobecności na scenie. Na swoim koncie zanotowali jednak wiele sukcesów oraz liczne nagrody (w tym kilka nagród Grand Prix), zdobywane w różnych festiwalach i przeglądach bluesowych.

Skład zespołu:

Jacek Talko – gitara
Paweł Wawrzyniak – gitara
Mariusz Wilanowski – harmonijka ustna
Jarosław Saniewski – wokal
Krzysztof Borowski – gitara basowa
Stanisław Krawczyk – perkusja

Bilety w cenie: 15 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu do nabycia w kasach: Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (ul. Dąbrowskiego 1) i Galerii „Rynek 26”.

zadyszki_2015