Archiwum / ZAKAZANA MIŁOŚĆ W PRZEDSTAWIENIU TEATRU EPIFANIA „MARIANA”

ZAKAZANA MIŁOŚĆ W PRZEDSTAWIENIU TEATRU EPIFANIA „MARIANA”

Historia bezwarunkowej, choć zakazanej miłości, w najpiękniejszym wydaniu! Już 15 listopada o godz. 19.00 w polkowickim kinie (ul. Dąbrowskiego 1) wystąpi Teatr Epifania z Warszawy w niezwykłym przedstawieniu pt. „Mariana”.

Spektakl jest oparty na „Listach portugalskich”, będących jednym z najpiękniejszych przykładów bezwarunkowej miłości w literaturze światowej. Ich autorstwo przypisuje się portugalskiej zakonnicy – tytułowej Marianie, bez pamięci zakochanej we francuskim oficerze na służbie w Portugalii. Monodram, w którym główną rolę gra Ewa Ampulska, to studium kobiecej duszy, ukazujące samotność, rozterki zakochanej kobiety oraz namiętności, które nią targają. Spektakl zdobył nagrodę Grand Prix III Festiwalu Monodramu „Monoblok” za reżyserię.

Przedstawienie „Mariana” jest propozycją w ramach festiwalu „W kręgu Cultur. VIII Miedziowe Spotkania z… Kulturą Portugalską”. Bilety w cenie: 20 zł, 25 zł i 30 zł do nabycia w kasach Ośrodka Kultury, Kina oraz Galerii „Rynek 26”.

Szczegółowe informacje na temat rezerwacji biletów, jak i samego festiwalu, pod nr tel. 76 746 88 14 oraz na stronie www.miedziowespotkania.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o