Archiwum / ZAPISY NA WARSZTATY

ZAPISY NA WARSZTATY

Już 11 września ruszamy z zapisami na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegółowa lista dostępnych warsztatów znajduje się poniżej. Zapisy u p. Marty Wieczorek (Dział Merytoryczny) w Ośrodku Kultury lub pod nr tel. 76 746 88 26.
Zapraszamy! Razem z nami odkryjecie nowe pasje.

 

Nowy sezon artystyczny 2017/2018
w Polkowickim Centrum Animacji!

 

 • GRUPA TEATRALNA „ANTRAKCIK” (od 4 lat) – rozwój poprzez zajęcia parateatralne. Uczestnicy poznają artystyczny świat teatru, uczą się poprawnej wymowy, wygłaszania monologów i wierszy, pracy w zespole, kształcą swoją osobowość, pobudzają wyobraźnię. Dzięki naszym zajęciom najmłodsi nabiorą pewności siebie, która pomoże w nawiązywaniu kontaktów i w życiu codziennym. Może właśnie Ty chcesz zostać artystą teatralnym?
 • SZKÓŁKA SZACHOWA (od 6 lat) – gra w szachy kształci pamięć, umiejętność trwałej koncentracji, rozwija wyobraźnię. Oprócz tego uczy rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie. Konsekwencja w działaniu i logiczne myślenie to cechy, które charakteryzują młodych szachistów, uczestniczących w naszych zajęciach. Licznie organizowane turnieje szachowe pozwalają na sprawdzanie siebie podczas rozgrywek. Chcesz pobawić się drewnianym wojskiem?
 • HIP-HOP (od 5 lat) – hip-hop to typowy przedstawiciel tańców typu street dance. Nasze zajęcia uczą improwizacji i kreatywności ruchowej, pozwalają wyrażać emocje i gwarantują dobrą zabawę. Z pewnością wydobędziemy pokłady drzemiącej w Tobie energii!
 • BREAKDANCE – pozwala na dowolność ruchową, funkcjonuje poza normami, nie jest zamknięty w układach ani rytmach, ale wymaga dużej sprawności fizycznej. Daje możliwość wyzwolenia ekspresji.
 • DZIECIĘCA REWIA TANECZNA – dzięki tym zajęciom dziecko wkroczy w magiczny świat tańca, dowie się, na czym polega rytm i pozna podstawowe kroki taneczne. Zabawy z tańcem i muzyką są przystosowane do rozwoju psychomotorycznego i pozwalają na rozwijanie umiejętności ruchowych.
 • SZKÓŁKA BALETOWA (od 4 lat) – szkółka baletowa prowadzona jest z myślą o dziewczynkach. Zajęcia uczą zwinności, panowania nad ciałem, poprawiają koordynację ruchową, a także kształtują poprawną postawę. Małe baletnice wypracowują w sobie wrażliwość muzyczną, poczucie estetyki i rytmu oraz melodykę. Chcesz poczuć się jak Primabalerina?
 • TANIEC UŻYTKOWY – kurs przeznaczony dla osób chcących szybko i skutecznie nauczyć się swobodnego tańca w parze i odnajdywania w najróżniejszych rytmach królujących obecnie na parkiecie – czy to na weselu, balu sylwestrowym, studniówce, czy dyskotece.
 • PRACOWNIA PLASTYCZNA (od 5 lat) – zajęcia nastawione są na rozwój ekspresji twórczej oraz wrażliwości estetycznej. Mali artyści, tworząc prace różnymi technikami, nie tylko ulepszają zdolności manualne, ale także pobudzają kreatywność oraz nabywają umiejętności koncentracji i obserwacji. Warsztaty pozytywnie wpływają na koordynację wzrokowo-ruchową. Najciekawsze prace wykonane w trakcie zajęć wysyłane są na lokalne oraz ogólnopolskie konkursy. Może wygrasz właśnie Ty?
 • PRACOWNIA CERAMIKI (od 5 lat) – uczestniczy tworzą nieskomplikowane przedmioty użytku domowego, jak np. kubki, dzbany czy misy. Zaprojektowanie i stworzenie własnego dzieła sprawia ogromną radość, a przy okazji uczy cierpliwości i wytrwałości. Rodzina i przyjaciele będą podziwiali Twoje prace w Galerii „Na Piętrze” oraz w Galerii „Rynek 26”.
 • WARSZTATY NAUKOWE – wykorzystując szkło laboratoryjne i obecne w każdym domu substancje, wykonujemy szereg fascynujących doświadczeń obrazujących ciekawe przemiany chemiczne. Ukazanie niezwykłych właściwości znanych z użytku codziennego substancji sprawia, że warsztat na długo zapada w pamięć. Uczestnicy nauczą się przykładowo tworzyć własny model wulkanu w oparciu o gwałtowną reakcję sody oczyszczonej i octu.
 • MALARSTWO SZTALUGOWE – Zajęcia rozwijają koncentrację, zdolność obserwacji i pobudzają wrażliwość estetyczną. Pracownia to również poznawanie tajników malarstwa sztalugowego, podstaw dobierania proporcji czy sztuki operowania światłocieniem.
 • SZKŁO ARTYSTYCZNE – witraż to sztuka, która wymaga  zaangażowania i cierpliwości. Uczestnicy zajęć zapoznają się z technikami pracy ze szkłem (fusing), i jego obróbką. Najciekawsze prace wykonane podczas warsztatów eksponowane są regularnie w Galerii „Na Piętrze” oraz Galerii „Rynek 26”. Chcesz obdarować kogoś bliskiego niebanalnym prezentem? Stwórz własny witraż i zainspiruj innych!
 • PRACOWNIA RYSUNKU – warsztaty przeznaczone dla osób, które chcą poznać różne techniki rysunkowe, m.in. rysunek węglem, ołówkiem, sangwiną, mazakiem, kredką, piórkiem, patykiem, pastelami. Zajęcia pobudzają kreatywność, rozwijają zdolności manualne. Poza tym uczestnicy nabywają umiejętności definiowania wzajemnych proporcji i relacji pomiędzy elementami. Pracownia rysunku to zajęcia zarówno dla amatorów, jak i osób, które marzą o studiowaniu na Akademii Sztuk Pięknych. Są one doskonałą okazją do skompletowania teczki na egzaminy wstępne pod okiem profesjonalisty. Jesteś artystyczną duszą i pragniesz przenieść na papier swoje obserwacje?
 • WARSZTATY WOKALNE – warsztaty poświęcone szkoleniu głosu poprzez odpowiednie ćwiczenia oddechowe, emisyjne, śpiewanie wielogłosowe oraz pobudzanie wyobraźni muzycznej. Wszystko przystosowane do wykorzystania pracy w grupie jako atutu i poligonu doświadczalnego dla osobistych muzycznych eksperymentów – wielokrotnie łatwiej jest otworzyć się w grupie ludzi, której jednostki łączy chęć rozwoju, pasja oraz miłość do muzyki.
 • WARSZTATY PERKUSYJNE – warsztaty perkusyjne to odkrywanie tajników gry na perkusji oraz doskonała zabawa z rytmem. W początkowej fazie zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi wartościami rytmicznymi, wezmą udział w ćwiczeniach poprawiających koordynację ruchową i usprawniających poczucie rytmu. W programie warsztatów zaplanowano również ćwiczenia rozwijające umiejętność improwizacji oraz pracę nad właściwymi time’em i frazą, a przede wszystkim dużą dawkę groove’u.
 • ROBOTYKA – to nowoczesna dziedzina, która łączy informatykę, fizykę, mechanikę i elektronikę, uznawana za najszybciej rozwijającą się na świecie. Nasze warsztaty to budowanie robotów i ożywianie wykonanego urządzenia z klocków LEGO.

 Zajęcia ruszają od października. 

W przypadku niewystarczającej liczby uczestników warsztaty mogą nie wystartować.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o